ČASTO KLADENÉ DOTAZY

Zde odpovíme na nejčastější dotazy ohledně satelitního příjmu.

Zůstala mi parabola po UPC, mohu ji použít?

Ano, parabolu a pravděpodobně i konvertor můžete použít pro příjem digitálního satelitního vysílání.

Jaký je rozdíl mezi kartami Skylink a Gital?

Mezi kartami naleznete pouze málo rozdílů. Tyto konkurenční karty nabízí v podstatě to samé. Ale jako vždy platí, když dva dělají totéž, není to totéž. Podívejte se na oficiální prezentace obou karet (Skylink, CSLink), kde naleznete vždy nejaktuálnější informace a zaměřte se na nabídku programů ve standardní nabídce a na nabídku balíčků s prémiovými pořady.

Jakým způsobem si předplatím prémiové programy?

Prémiové programy, či spíše celé balíčky prémiových programů si předplatíte u svého poskytovatele satelitního vysílání. Informace dostanete spolu s kartou Gital či Skylink. Způsob platby záleží na možnostech daných poskytovatelem, může to být bankovní převod či platba poštovní poukázkou nebo platba za pomocí speciálního kuponu.

Mám kartu Skylink nebo Gital, naladil jsem si české programy, ale přijímač mi hlásí "nemáte oprávnění sledovat tento program".

Častý dotaz a častá chyba. Pravděpodobně jste naladili špatnou družici a to na pozici 19,2° východně, kde vysílá české programy UPC Direct. Skylink a Gital vysílají na pozici 23,5° východně.