SLOVNÍK POJMŮ - SATELITNÍ SLOVNÍČEK

Mini-slovníček pojmů, se kterými se můžete setkat, pokud se začnete zajímat o satelitní příjem. Pokud zde něco nenajdete, můžete se nás dotázat přes email (naleznete v kontaktech) nebo ve fóru.

DVB-S - (Digital Video Broadcasting - Satellite) - Evropská norma digitálního satelitního vysílání. Úvod do satelitního příjmu.

DVB-T - (Digital Video Broadcasting - Terrestrial) - digitální pozemní vysílání. V ČR nahrazuje klasické analogové vysílání. K příjmu je potřeba TV s DVB-T tunerem nebo DVB-T přijímač, tzv. set-top-box.

EPG - (Electronic program guide) - elektronický programový průvodce. Jakýsi program v televizi. Jedná se o neplacenou službu, kterou obsahuje snad každý set-top-box či satelitní přijímač. Účelem EPG je nahradit klasické papírové programy televizních stanic a poskytnout více informací a v aktuálnější podobě. Je většinou dostupný přes speciální tlačítko na dálkovém ovladači.

F-konektor - šroubovací zakončení koaxiálního kabelu používaného pro propojení konvertoru a přijímače. Další informace o f-konektorech.

LNB - (Low-noise block converter) - přijímá signál z družice, zesiluje jej a převádí jej na nižší kmitočet. Další informace o konvertorech.

Receiver - anglické označení pro "přijímač". Informace o satelitních přijímačích.